ایونت های گیک پسند توی ایران!

یکی از چیزایی که من بهشون خیلی علاقه دارم رفتن به کنفرانس ها و ایونت هایی هستش که برنامه نویسا دور هم جمع می شن. طبق بررسی هایی که کردم هرسال چندین تا ایونت معروف سراسر دنیا از جمله ایران برگزار می شه. اگه جزء افرادی هستید که راهتون رو توی دنیای کامپیوتر پیدا نکردید یا اگه جزء افرادی هستید که پیدا کردید و دنبال یه سری ایونت هستید که با هم نوعتون دور هم جمع بشید اینا می تونن براتون مفید باشن! (توضیح این که ایونت ها به ترتیب خاصی نیومدن و مرتب نشدن)

کدرکانف (Coderconf):

کدر کانف یکی از کنفرانس هاییه که تازه روی کار اومده! تا الان سه دوره برگزار شده ازش. آخریش هم همین تازگی ها توی مرداد 96 بود. بیشتر هدفش اینه که برنامه نویس های مختلف رو با حوزه های مختلف دور هم جمع کنه. توش درباره موضوعات مختلفی صحبت می شه. خیلی به درد بک اند دولوپر ها و سیس ادمین ها می خوره. به جز اونا، فرانت اند کار ها هم خیلی به کارشون می آد. اگه تخصصتون یا علاقتون توی اینها نیست هم باز می تونید از لکچر های این کنفرانس استفاده کنید.

آدرس: coderconf.org

لینوکس فست (Linux Fest):

لینوکس فست هرسال توسط دانشگاه امیرکبیر برگزار می شه. چندین تا لکچر درباره لینوکس و نرم افزار های متن باز می بینید توش. اگه به لینوکس علاقه دارید این کنفرانس رو از دست ندید!

آدرس: linuxfest.ir

تی جی سی (TGC):

تی جی سی رو بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار می کنه. تازه یک دوره ازش برگزار شده. هدف اصلیش اینه که بازی ساز های سراسر جهان رو توی تهران کنار هم بیاره. توی دوره اول به خوبی این کار رو انجام داد و از سی و خورده ای سخنرانی در کنفرانس، تعداد زیادی بازی ساز خارجی اطلاعاتشون رو به اشتراک گذاشتن و همچنین شرکت های بازی سازی زیادی از خارج ایران بودن که بازی هاشون رو با ایران به اشتراک بزارن.

آدرس: tehrangamecon.com

پای کان (PyCon):

این کنفرانس، کاملا با نیروی دانشجوها و توسط انجمن علمی دانشکده کامپیوتر علم و صنعت برگزار می شه. چیز اصلی ای که توی این کنفرانس دربارش صحبت می شه، زبون برنامه نویسی پایتونه. چندین سخنرانی و همچنین چندین کارگاه توی سه سطح تازه کار، معمولی و حرفه ای درباره پایتون و چیزای مرتبط به اون برگزار می شه.

آدرس: pycon.ir

زی کانف (ZConf):

زی کانف توسط گروه لاگ زنجان برگزار می کنه. توش گیک ها دور هم جمع می شن و راجع به چیزای متن باز صحبت می کنن. اگه حتی تو جایی به جز زنجان زندگی می کنید حتما برید چون خیلی تجربه جالبی می تونه باشه!

آدرس: zconf.ir

لاگ ها (Lug):

لاگ ها یه سری گروه هستن تو شهر های تهران، اصفهان، یزد، گیلان، کرج، خوزستان و مشهد توی ایران وجود دارن. هر لاگ یه سری جلسات هفتگی داره که توی اون درباره نرم افزار های متن باز و کلی چیز دیگه صحبت می کنن. اگه شهرتون لاگ داره حتما سعی کنید برید خیلی خوبه!

آدرس تهران لاگ (آدرس بقیه لاگ ها هم توی وبسایتش هست): tehlug.org

الکامپ (Elecomp):

الکامپ چندین دوره هست که سالانه توی ایران برگزار می شه. این ایونت به جز بخش استارتاپ شو، به اندازه بقیه خوب نیست (به نسبت چیزای دیگه) ولی در کل بد هم نیست. حتما غرفه هایی که استارتاپ ها توش هستن رو ببینید. هم انگیزه می دن و هم می فهمید که هرسال چه بحث ها و تکنولوژی هایی تو حوزه کامپیوتر توی ایران داغ هستن. هم ممکنه به تیم های استارتاپی بپیوندید!

آدرس: iran-elecomp.com

 

شاید اگه الان برید توی سایتشون، سایت آپ نباشه ولی وقتی زمان برگزاریشون نزدیک شد من توی وبلاگ میگم!

این ایونت ها چیزایی بودن که اکثرشونو خودم رفتم و دیدم و یه سری هم تجربه بقیه بود و اینترنت. اگه ایونت دیگه ای پیشنهاد داشتید خوش حال می شم که بگید به منم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *